Praca, mieszkanie, usługi, ogłoszenia drobne.

Polecani pracodawcy:
Wybierz kraj:
Szukaj pracy we wszystkich krajach:


Szukaj mieszkań we wszystkich krajach:
Praca za granicą - nowe życie, nowe możliwości!

Marzysz o podjęciu pracy poza Polską? Zanim zdecydujesz się wyjechać, skorzystaj z naszych rad poniżej.
Serwis Poloniusz od ponad pięciu lat pomaga Polakom w znalezieniu pracy za granicą. Jeśli masz na oku interesującą Cię ofertę pracy, przed podjęciem decyzji koniecznie:

1. Sprawdź osobę / firmę, która proponuje Ci pracę.
• jeśli kontaktuje się z Tobą bezpośredni pracodawca - sprawdź adres siedziby firmy, numer telefonu i czy osoba, która się z Tobą kontaktuje, naprawdę tam pracuje,
• jeśli jest to agencja pośrednicząca, poza sprawdzeniem danych kontaktowych, upewnij się, że pośrednik działa legalnie, weryfikując jego aktualny numer certyfikatu w rejestrze agencji zatrudnienia.

Bądź przezorny, unikniesz w ten sposób kontaktu z oszustami, podającymi się za pracowników danej firmy!

2. Nigdy nie płać firmie, czy pośrednikowi za znalezienie pracy. Jest to niezgodne z prawem i pociąga taką firmę do odpowiedzialności prawnej. Jeśli trafisz na pracodawcę z bardzo interesującą ofertą zatrudnienia i obowiązkiem wpłacenia prowizji za znalezienie zatrudnienia - od razu rezygnuj bez żalu.

3. Sprawdź swoje dokumenty. Ważność paszportu, czy dowodu osobistego, ubezpieczenia zdrowotnego. Upewnij się, że masz włączony roaming.

Nasza rada - jeśli jesteś pewien, że firma oferująca Ci pracę działa legalnie i dla Twojego dobra, koniecznie dopytaj o szczegóły danej oferty (umowa, stawka wynagrodzenia, ubezpieczenie, ilość godzin pracy, zakwaterowanie, dojazd do pracy, opis obowiązków na danym stanowisku). Nie jedź w ciemno – ryzyko jest często zbyt kosztowne.

Zespół Poloniusz.pl