W jakie języki warto inwestować? Porównanie kiedyś i dziś

Kategorie artykułu: News

Nie od dziś wiadomo, że znajomość języków obcych otwiera drogę do rozwoju w Polsce i przede wszystkim w obcych krajach. Coraz większy procent społeczeństwa inwestuje w dodatkowe kursy i korepetycje, aby tylko poszerzyć swoją wiedzę. iphone 7 case outlet Czy jednak wybieramy odpowiedni język? Przygotowaliśmy dla Was specjalne porównanie języków, w które kiedyś chętnie inwestowaliśmy i którymi warto aktualnie się zainteresować.

Hello! Доброе утро!

W ciągu ostatnich 20 paru lat większość młodych ludzi odeszła od nauki języka rosyjskiego na rzecz angielskiego. iphone xs case on sales Wcześniej znajomość rosyjskiego wiązała się z poprzednim ustrojem politycznym oraz obowiązkowymi zajęciami w szkołach. Zaraz po zmianach politycznych i większym otwarciu Polski na zachodnią kulturę Polacy zaczęli interesować się angielskim, który docierał do nich z radia czy filmów. Stał się on również pewną wytyczną w temacie poziomu wykształcenia młodych ludzi, ponieważ uczą się go nawet dzieci w wieku przedszkolnym.
Przyjęło więc się, że rosyjski jest językiem starszego pokolenia, a angielski młodego.

Według badań TNS Polska z 2015 roku 24% badanych potrafiło komunikować się w języku angielskim na poziomie podstawowym, a 23% – w języku rosyjskim. 3 miejsce zajął niemiecki z 14%.

Po co Ci holenderski?

Aktualnie znajomość języka angielskiego, nawet tylko na podstawowym poziomie, nie zadziwia, a jest wręcz standardem. iphone 8 case outlet uk Nadal jest to język uniwersalny, ale aby dostać dobrze płatną pracę w innym kraju w Unii Europejskiej warto zainteresować się jednym z tych mniej popularnych.
Znajomość miejscowego języka pozwoli Wam na więcej możliwości czy swobodne codzienne życie, gdzie dzięki znajomości podstawowych zwrotów bez stresu zrobicie zakupy w lokalnym sklepie.
Prócz tego warto pamiętać, że jest to dodatkowa umiejętność, którą na pewno zauważy pracodawca. Dlatego też polecamy przed wyjazdem do innego kraju choć trochę się podszkolić korzystając z korepetycji czy darmowych kursów dostępnych na YouTube.

Jaki język warto wybrać?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, warto myśleć o nauce pod kątem przyszłej pracy. iphone xr case on sales Zastanów się gdzie najbardziej chciałbyś wyjechać i który kraj da Ci najwięcej możliwości, a odpowiedź przyjdzie sama. cheap iphone xs case online My sami postanowiliśmy wyróżnić kilka języków, które coraz bardziej zyskują na popularności. Nadal króluje oczywiście język niemiecki, ale warto tu podkreślić, że przyda on się w Niemczech, ale również Austrii, części Belgii czy nawet w niektórych zakątkach Holandii.
Co ważne, znając choć trochę język zachodniego sąsiada będzie Ci o wiele łatwiej nauczyć się właśnie flamandzkiego. iphone 7 case for sale Użyjesz go pracując w Holandii i we flamandzkiej części Belgii.
Rośnie również zainteresowanie językami skandynawskimi. Znajomość języka szwedzkiego czy norweskiego może zaowocować wyższymi zarobkami.
Ostatnim językiem, bo niestety dość trudnym, jest francuski.

Przejrzyj wszystkie artykuły, lub wybierz któryś z poniższych:

    W jaki język warto inwestować?
    W jaki język warto inwestować?
    Dlaczego pracując za granicą warto znać język obcy?
    Dlaczego warto się uczyć języka niemieckiego przed wyjazdem do pracy?
    Kurs języka niemieckiego