Polskie randki za granicą

Kategorie artykułu: News

                Tam gdzie Polacy, tam i Polonia. Nie ważne ile nas jest w danym kraju chętnie trzymamy się razem, czy to poprzez organizacje pomagające rodakom, czy też wspólne pikniki. Równie dużą popularnością cieszą się… zagraniczne portale randkowe dla Polaków.

Wspólny język

                Coraz mniej osób wyjeżdża za granicę bez znajomości lokalnego języka, coraz więcej Polaków deklaruje znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Wydawać więc by się mogło, że bariera językowa nie powinna stanowić wielkiego problemu w nawiązywaniu nowych znajomości za granicą. Jednak ilość portali randkowych dedykowanych dla Polaków za granicą wskazuje, że najchętniej wiążemy się na stałe z rodakami. Szczególną popularnością cieszą się portale dedykowane randkowaniu w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii, tam też wyjeżdża nas najwięcej.

Polka dla Polaka, Polak dla Polki

                Z portali korzystają zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Większość znajduje się za granicą na stałe lub przynajmniej przez najbliższe lata nie planuje powrotu do Polski. Są to z reguły osoby, które wyemigrowały bez rodziny poszukujące u innych podobnych doświadczeń, wartości oraz zrozumienia w tęsknocie za krajem. Wielu chce przybliżyć sobie w ten sposób trochę Polski, wypierając wszelkie pojawiające się zarzuty rasizmu. Internet wiele ułatwił, wystarczy się zarejestrować i rozpocząć poszukiwania. Proste, przynajmniej w teorii. Większość stron jest dedykowana tylko i wyłącznie dla Polaków, stąd też pojawiające się głosy oburzenia wśród niektórych społeczności. Istnieją jednak również portale, umożliwiające obcokrajowcom odnalezienie partnera polskiej narodowości. Spora część serwisów umożliwia bezpłatne korzystanie, jednak zakładając profil, najlepiej upewnić się czy nie natkniemy się na mikropłatności.

Z rankingiem najpopularniejszych portali możecie zapoznać się tutaj.

Źródła:
http://rankingportalirandkowych.pl/portale-randkowe-dla-polakow-granica-5-portali/
https://www.polishhearts.com/pl/
http://forum.gazeta.pl/forum/w,10001,121343479,121343479,jakie_znacie_portale_randkowe_dla_Polakow_w_Niemcz.html
https://dojczland.info/niemieckie-portale-randkowe/
https://www.mydwoje.pl/Portale-randkowe-dla-Polakow-za-granica
https://polskiemalzenstwo.org/

Tekst został opracowany przez Agencję Zatrudnienia Silverhand

 

Przejrzyj wszystkie artykuły, lub wybierz któryś z poniższych:

    Polskie dzieci za granicą
    Mity związane z życiem za granicą
    Dlaczego pracując za granicą warto znać język obcy?
    Zakwaterowanie za granicą
    Rozwój osobisty w pracy za granicą