Poloniusz w Mediach

Jeżeli piszą Państwo o pracy lub życiu za granicą, zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie wzbogacimy Państwa artykuły konkretnymi danymi lub historiami naszych użytkowników – potrzebujemy zwykle kilku dni na wysłanie ankiet i przepytanie chętnych respondentów.

Kontakt z Mediami:
Łukasz Kuncewicz
+48 42 299 62 03
prasa@poloniusz.pl

NAPISALI O NAS:


28 maja 2015 „Praca na saksach się opłaca? Niemiecko-holenderska lista płac”
Doświadczona pielęgniarka zarobi w Niemczech do 10 tys. zł brutto miesięcznie. Cukiernik może liczyć na 4,9 tys. zł, a kelner na ponad 7 tys. zł. W Holandii ogrodnik dostanie ponad 6 tys. zł. – Zainteresowanie pracą w Niemczech z roku na rok rośnie – mówi Łukasz Kuncewicz z portalu Poloniusz.pl. Czytaj więcej.23 maja 2015 „‚Norweska’ lista płac. W budowlance od 63 zł za godzinę, w kuchni – 81 zł…”
Jedne z największych zarobków osiągają pracownicy uczelni – nawet 19,5 tys. zł miesięcznie. Monter rur zarobi 68 zł za godzinę brutto, kucharz z doświadczeniem – 81 zł, a osoba sprzątająca 12 tys. zł miesięcznie. Czytaj więcej.5 maja 2015 „Paweł Kukiz wygrywa wśród emigrantów”
Sonda została przeprowadzona w dniach 23.04.2015 r. – 04.05.2015 r., na grupie 1408 respondentów (877 Polaków mieszkających i pracujących poza Polską oraz 531 mieszkających w Polsce i myślących o wyjeździe do pracy za granicę). Czytaj więcej.5 maja 2015 „Wybory prezydenckie 2015: Paweł Kukiz wygrywa wśród emigrantów”
„Wybierz swojego prezydenta!” – takim hasłem serwis Poloniusz zachęcał użytkowników do wzięcia udziału w przedwyborczej sondzie. 1408 respondentów (emigranci i ludzie mieszkający w Polsce, ale szukający pracy za granicą) wskazało swojego faworyta. Ponad 1/3 z nich zadecydowała, że chce powierzyć funkcję głowy państwa Pawłowi Kukizowi. Czytaj więcej.5 maja 2015 „Paweł Kukiz wygrywa wśród emigrantów”
– Tak wysoki wynik Pawła Kukiza nie powinien zaskakiwać – tłumaczy Łukasz Kuncewicz, szef serwisu Poloniusz. – Emigranci i ludzie zmuszeni do szukania pracy za granicą to grupa niezadowolonych i dla nich kandydat tak antysystemowy jak Paweł Kukiz wydaje się naturalnym wyborem. Czytaj więcej.19 lutego 2015 „Czemu Polki rodzą więcej dzieci za granicą?”
Średnio polska kobieta rodzi 1,3 dziecka. Takie statystyki dotyczą jednak tylko matek zamieszkujących na terenie Polski. Na emigracji sytuacja diametralnie się zmienia – wskaźnik ten podwyższa się o jedno dziecko. Dlaczego? Co w największym stopniu wpływa na podejmowanie decyzji o powiększeniu rodziny. Odpowiedzi na te pytania poszukiwał serwis Poloniusz.pl. Czytaj więcej.16 lutego 2015 „Dlaczego Polki na emigracji rodzą więcej dzieci?”
Polacy, którzy chcą mieć dzieci w Polsce, zdają się głównie na siebie. Podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny uzależniają od posiadania stabilnej pracy (93% respondentów). Dla przyszłych rodziców na drugim miejscu liczy się łatwe nabycie mieszkania… Czytaj więcej.15 lutego 2015 „Czemu Polki rodzą więcej dzieci za granicą?”
Polacy na emigracji czują, że mogą liczyć na pomoc państwa. Jako główny czynnik, który wspiera ich w podjęciu decyzji o posiadaniu dziecka, wskazują wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi… Czytaj więcej.13 lutego 2015 „Za granicą łatwiej o stabilną pracę, dlatego Polki wolą rodzić tam dzieci”
Becikowe i długość urlopu macierzyńskiego nie są w oczach emigrantów rozwiązaniem problemu dzietności – odpowiednio tylko 2 proc. i 8 proc. Polaków za granicą twierdzi, że te formy wsparcia mogłyby wpłynąć na ich decyzję o posiadaniu dzieci. Czytaj więcej.13 lutego 2015 „Dlaczego Polki rodzą więcej dzieci za granicą?”
Polki rodzą w Polsce średnio 1,3 dziecka. Wystarczy jednak, że przekroczą Odrę, a wskaźnik ten zwiększa się o jedno dziecko. Serwis Poloniusz.pl przepytał ponad 800 Polaków pracujących w Polsce i poza jej granicami, co dla nich liczy się najbardziej przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu dzieci. Czytaj więcej.13 lutego 2015 „Czemu Polki rodzą więcej dzieci za granicą?”
Polki rodzą w Polsce średnio 1,3 dziecka. Wystarczy jednak, że przekroczą Odrę, a wskaźnik ten zwiększa się o jedno dziecko. Serwis Poloniusz.pl przepytał ponad 800 Polaków pracujących w Polsce i poza jej granicami, co dla nich liczy się najbardziej przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu dzieci. Czytaj więcej.1 stycznia 2015 „Na święta zjechało mniej emigrantów niż przed laty”
W te święta do kraju zjechało zaledwie 31 proc. emigrantów. Tymczasem w momencie, gdy decydowali się na wyjazd za granicę, aż połowa z nich zarzekała się, że zawsze będzie spędzać Boże Narodzenie i sylwestra w Polsce. Czytaj więcej.24 grudnia 2014 „Święta częściej na emigracji”
Tłumy Polaków wracających na święta z portfelami wypchanymi funtami lub euro to z roku na rok rzadszy obrazek. Coraz więcej osób Boże Narodzenie spędza w krajach, w których pracuje. Czytaj więcej.24 grudnia 2014 „Święta pełne tradycji. Jak je kiedyś spędzaliśmy i jak teraz?”
Serwis Poloniusz.pl (największy z ogłoszeniami w sprawie pracy dla Polonii) zakończył właśnie sondę (wzięło w niej udział 700 osób), z której wynikło, że już tylko co trzeci emigrant myśli o przyjeździe do rodzinnej miejscowości z okazji świąt. Czytaj więcej.24 grudnia 2014 „Święta na emigracji. Coraz więcej rodaków Boże Narodzenie spędza w krajach, w których pracuje” – przedruk artykułu Dziennika Polskiego
Tłumy Polaków wracających na święta z portfelami wypchanymi funtami lub euro to z roku na rok rzadszy obrazek. Coraz więcej osób Boże Narodzenie spędza w krajach, w których pracuje Czytaj więcej.23 grudnia 2014 „Czy Polacy wrócą na stałe?”
Święta Bożego Narodzenia to czas powrotów z emigracji. Obserwatorzy tego zjawiska coraz częściej zadają sobie pytanie, na ile Polacy chcą jedynie odwiedzać nasz kraj przy okazji rodzinnych spotkań, a na ile myślą o definitywnym powrocie. Czytaj więcej.23 grudnia 2014 „Jak spędzają święta Polacy w Polsce i na emigracji?”
Serwis Poloniusz.pl zapytał Polaków o sposoby spędzania świąt Bożego Narodzenia. Jak wynika z analizy ponad 700 wypowiedzi respondentów mieszkających w Polsce i poza nią, Boże Narodzenie to wciąż dla nas święta, które w miarę możliwości spędza się w rodzinnym gronie w domu. Czytaj więcej.19 grudnia 2014 „Jak spędzają święta Polacy w Polsce i na emigracji? Czego sobie życzymy?”
Póki mieszkamy w kraju, póty zarzekamy się, że w razie wyjazdu będziemy wracać na święta do Polski (połowa respondentów), po wyjeździe natomiast już tylko 1/3 z nas myśli o przyjeździe do kraju z tej okazji. Czytaj więcej.19 grudnia 2014 „Polscy emigranci wracają do kraju na święta”
Boże Narodzenie to wciąż dla nas święta, które w miarę możliwości spędza się w rodzinnym gronie w domu, a nie w ciepłych krajach lub na nartach. Czytaj więcej.9 grudnia 2014 „Czy Polacy chcą wrócić z emigracji?”
Z naszych analiz wynika, że im dłużej emigrant żyje poza Polską, tym trudniej mu wrócić” – zauważa Łukasz Kuncewicz, szef serwisu Poloniusz.pl. „Przykładowo, wśród emigrantów, którzy mieszkają za granicą krócej niż 4 lata, tylko jedna trzecia planuje zostać na dłużej, a 33% waha się z decyzją. Czytaj więcej.5 grudnia 2014, „Polacy nie chcą wracać z emigracji. Marzą, żeby zostać obywatelami kraju, do którego przyjechali.”
46% Polaków nie chce już wrócić do kraju z emigracji – takie dane zebrała sonda przeprowadzona przez serwis Poloniusz.pl wśród 581 Polaków mieszkających i pracujących za granicą. Jedynie około 10% respondentów planuje powrót w niedalekiej przyszłości, a 18% z nich – dopiero za parę lat. Czytaj więcej.5 grudnia 2014 „Polacy nie chcą wracać do kraju”
Coraz częściej młodzi ludzie w poszukiwaniu lepszej pracy wyjeżdżają za granicę. W 2013 r. Polskę opuściło aż 70 tys. osób. Czytaj więcej.3 grudnia 2014 „Co drugi polski emigrant chce zostać za granicą”
Nadal co setny Polak zarabia za granicą, nie licząc tych, którzy tam mieszkają i pracują. A z tej grupy prawie połowa nie chce już wracać do kraju. Czytaj więcej.3 grudnia 2014 „Czy Polacy chcą wrócić z emigracji?”
Niestety, Polska nie dała mi takich możliwości, jakich oczekiwałam po ukończeniu studiów ekonomicznych – dobrze płatnej i godnej pracy. Nadal jednak bardzo tęsknię za Polską, rodziną i znajomymi. Czytaj więcej.2 grudnia 2014 „Polacy nie chcą wracać do kraju z emigracji. Wszędzie dobrze, ale nie w Polsce?”
Tu praca nawet w najgorszym zawodzie sprawia, że stać mnie na zapewnienie godziwego bytu rodzinie. W Polsce nie stać by mnie było nawet na wynajęcie mieszkania. Czytaj więcej.2 grudnia 2014 „Czy Polacy chcą wrócić z emigracji?”
Z naszych analiz wynika, że im dłużej emigrant żyje poza Polską, tym trudniej mu wrócić – zauważa Łukasz Kuncewicz, szef serwisu Poloniusz.pl. Czytaj więcej.2 grudnia 2014 „Polacy nie chcą już wrócić do kraju”
Jeśli rządzącym Polską zależy na powrocie Polaków z emigracji, muszą im zapewnić warunki do powrotu już teraz, za kilka lat będzie za późno. Czytaj więcej.grudzień 2014 „Emigranci”
Nadal co setny Polak zarabia za granicą, nie licząc tych, którzy tam mieszkają i pracują. A z tej grupy prawie połowa nie chce już wracać do kraju. Czytaj więcej.20 października 2014 „Reforma szkolnictwa zawodowego wywoła kolejną falę emigracji?”
MEN planuje reformę szkolnictwa zawodowego. Pojawiają się obawy, że zwiększy to liczbę emigrantów. Czy lepiej przygotowani do pracy młodzi ludzie będą chętniej wyjeżdżać za granicę, gdzie mogą liczyć na lepsze zarobki?. Czytaj więcej.20 października 2014 „Wyludniona i stara Polska”
Wyludniamy się w alarmującym tempie. Jest nas już mniej niż 36,5 mln, ostrzega „Rzeczpospolita”, powołując się na ostatnie dane Eurostatu. Czytaj więcej.19 października 2014, „”Polska mnie rozczarowała. W emigracji nie chodzi już tylko o pieniądze”
Poza granicami Polski żyje w tej chwili blisko 2,2 miliona Polaków. Z niektórych regionów wyjechało ponad 30 proc. mieszkańców w wieku 18-44 lata. Od czasu otwarcia granic UE zmienił się jednak charakter polskiej emigracji. Czytaj więcej.październik 2014, „wykopany” artykuł Gazety Prawnej: „Polska mnie rozczarowała. W emigracji nie chodzi już tylko o pieniądze”
Czytaj więcej.17 października 2014 „Powody, dla których Polacy emigrują”
Ponad tysiąc Polaków planujących pracować za granicą wzięło udział w ankiecie dotyczącej ich motywacji wyjazdowych. Odpowiadając na pytanie „Czemu chcesz pracować za granicą?” najwięcej, bo aż 59 proc. respondentów, zaznaczało jedną z dwóch odpowiedzi: „Chcę dorobić/ zarobić” oraz „Polska mnie męczy/ rozczarowuje”. Czytaj więcej.16 października 2014 „Emigrują rozczarowani Polską”
Już samo określenie „emigracja zarobkowa” wskazuje, że głównym powodem wyjazdów są wyższe, zagraniczne zarobki. I tak faktycznie jest – jak wynika z niedawnego badania serwisu Poloniusz.pl, który specjalizuje się w ofertach pracy za granicą. Czytaj więcej.październik 2014 Cykliczny Program „Halo Polonia” – odc. pt.:”Niepokojąca ankieta”
Polska mnie męczy i rozczarowuje – to głos młodego, polskiego pokolenia, które żyje poza granicami kraju lub dopiero myśli o wyjeździe. Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez największy internetowy portal z ogłoszeniami pracy dla Polaków za granicą. Więcej.